גבות בשיטת הפודרה

נשים בעלות גבות דקיקות, חסרות, קצרות ובעלות מראה גבות שקוף, מחפשות ללא הרף אחר הטכנולוגיה והשיטה שתביא למילוי הגבות וליצירת מראה גבות בעלות נוכחות הניתנות לעיצוב בקלות, ולהתאמה למבנה הפנים. עיצוב גבות הוא צורך לצד טרנד אופנתי, כאשר חשיבות עיצוב הגבות והשפעתן על מראה הפנים היא מכרעת.

בעבר נהוגות היו שיטות לאיפור הגבות או ליצירת מראה גבה קבועה באמצעות קעקוע. מראה זה היה מראה מצויר ולא טבעי, נותר לכל החיים ולא אפשר שינוי בעיצוב הגבה במקרה הצורך, ועל כן נדרש לחלופות מתקדמות יותר. 

בין השיטות המובילות לעיצוב גבות קבוע במראה טבעי ניתן למצוא את שיטת הפודרה.

מהי שיטת הפודרה?

מילוי גבות בשיטת הפודרה הוא מסדרת שיטות האיפור הקבוע, ומתבסס למעשה על ההצללה שיוצרת הפודרה כאיפור, על הגבה, מה שמסייע הן במילוי של הגבה והן ביצירת מראה המשכי,טבעי ורך. הפרוצדורה מתבצעת ע"י החדרת מחט עדינה אל העור, שמפזרת פיגמנט עדין , אשר ממלא את הגבה בפודרה במראה מוצלל וטבעי.

יתרונות של שיטת הפודרה

בין כלל השיטות הקיימות בענף האסתטיקה למילוי ולעיצוב גבות, שיטת הפודרה זוכה להצלחה ולפופולריות בזכות מגוון יתרונות שהיא מספקת:

טיפול מהיר- הטיפול מתבצע במהירות, אורך כשעה ונדרשים שני טיפולים לחיזוק ולהשלמה של מראה הגבה הרצוי.

עלות- עלות הטיפול נמוכה מעלויות של איפור קבוע בשיטת השערה וטיפולים מתקדמים אחרים.

התאמה- מתאים לכל סוגי הגבות, גווני השיער והליקויים, לרבות למילוי חוסרים נקודתיים של שיער בגבה.

מראה טבעי- בזכות ההצללה העדינה והמשיחה של המחט ברפרוף מעל פני העור מתקבל מראה טבעי והשתלבות עם השערות הקיימות בגבה ולא מראה מצויר או מצועצע.

כאב- טיפול בהצללה בשיטת הפודרה אינו כרוך בכאב ואינו דורש החלמה או הסתגלות מכל סוג.

חסרונות השיטה

הטמעת הצבע- הטמעת הצבע וההתמזגות בעור ובמראה הפנים אורכת כשמונה שבועות, ואינו מתקבל בצורה מידית.

דהייה- צבע הפיגמנט בשיטת הפודרה נוטה לדהות בחשיפה לשמש ומצריך חידוש מדי מספר חודשים, בהתאם לסוג העור.

שיטה זו עומדת לצד שיטות נוספות דוגמת שיטת השערה ושיטת מיקרובליידינג אשר משמשות למילוי גבות קבוע וליצירת מראה טבעי. בבחירה בין השיטות מוטב להיוועץ באנשי המקצוע הנכונים, תוך בחירה בשיטה יעילה ומותאמת, על פי סוג עור הפנים, מצב הגבה וצרכי המילוי וכמובן העדפה אישית ותקציב. חשוב לעבוד עם מכון מקצועי ומנוסה המחזיק במספר סוגי טכנולוגיות ומקפיד על עבודה במיומנות, מקצועיות וסטריליות. 

 

גבות בשיטת השערה

 

מהי שיטת השערה?

שיטת השערה היא שיטה ייחודית מתחום האיפור הקבוע, אשר נועדה לתת מענה לבעלות גבות במראה דליל, גבות מקריחות ולא אחידות, חוסר סימנטריות, גבות נפולות וליקויים נוספים. השיטה משלבת בין שיטת הקעקוע המתבססת על הזרקת פיגמנט לשכבה הדרמיס העליונה בעור, וכוללת שימוש בידית ייחודית המאפשרת חדירה בת עד 21 נקודות שונות בו זמנית, ויצירת מראה של זקיקי שיער טבעיים. שיטת השערה עושה שימוש בשיער הגבה הקיים אשר משתלב בפיגמנט המוחדר לעור, ויחד הם יוצרים מראה טבעי ונאה.

יתרונות של עיצוב גבות בשיטת השערה

בעבר נהוג היה למלא גבות חסרות באמצעות קעקוע, ציור של תצורת הגבה מעל העין. שיטה זו סיפקה מענה ועמידות ארוכת שנים, אולם המראה הלא טבעי היה ניכר ובולט לעין. היתרון הבולט של מילוי גבות בשיטת השערה הוא המראה הטבעי. בזכות החיתוך וההזרקה במספר רב של נקודות על פני שטח קטן המראה המתקבל אינו של הצללה אחידה, אלא של זקיקי שערות בודדות אשר משתלבות לצד שיערות הגבה הקיימות ומתמזגות בהן.

יתרונות נוספים של מילוי גבות בשיטת השערה על פני שיטות אחרות:

מראה מסודר ונקי דרך קבע

מראה גבות מודגשות, בריאות והדגשת הבעות הפנים

עמידות לתקופה ארוכה

טיפול מהיר ובטוח

כמה זמן זה מחזיק

החדרת הפיגמנט בשיטת השערה מתבצע אל השכבה העליונה של העור, השכבה הפפילרית של הדרמיס, באופן בטוח ושאינו פולשני. שכבת עור זו נוטה לחילוף תאים בתקופה בת שלוש ועד חמש שנים, שזו תקופת הזמן בה הפיגמנט יישחק וייעלם לחלוטין. יחד עם זאת, חילוף חלקי של התאים אשר יבוא לידי ביטוי בדהיית הפיגמנט והיחלשות מראה הגבה יתרחש כעבור שמונה חודשים ועד שנה- תלוי בסוג העור ובכמות הפיגמנט שהוזרקה אליו. מדי תקופה זו ועם היחלשות בפועל של הפיגמנט ופגיעה במראה הגבות המלא והבריא, מומלץ להגיע ולבצע חידוש בשיטת השערה, על מנת לשמר את התוצאה לאורך זמן. 

שיטת השערה – מיכשור חשמלי

בשונה משיטת המיקרו בליידינג המתבצעת באמצעות מכשיר ידני, איפור קבוע בגבה בשיטת השערה מתבצע באמצעות ידית חשמלית, במכשיר מתקדם טכנולוגית, ומספק רמת דיוק, עומק ובטיחות. חשוב לבצע את הטיפול במכון מקצועי ומנוסה. את ההזרקה יש לבצע על ידי קוסמטיקאית  בעלת תעודת טכנאי וחברה בארגון המיקרופיגמנטציה, ובאמצעות כלים חד פעמיים בלבד.

רמת הסטריליות חשובה במיוחד לתוצאה בטוחה, למניעת זיהומים והחדרת חומרים זרים לעור. 

 

 

עיצוב גבות טבעי

הגבות מהוות מסגרת לעיניים ולפנים, וחשיבות סידור הגבות מכרעת למראה הכללי. גבות לא מסודרות יוצרות מראה מוזנח ולא נקי, ואילו גבות מטופחות ומותאמות למבנה הפנים הן בעלות יכולת ליצור מראה נקי ומסודר, להדגיש את היתרונות הטבעיים ואת מבנה הפנים.

בעת מפגש ראשוני, היכרות ולחיצת יד, המראה מופנה לכיוון העיניים, כאשר הגבות הן חלק בלתי נפרד ממה שהמבט קולט ומזהה במעמד זה. עיצוב נכון של הגבות יסייע בקביעת הרושם הראשוני.

סידור גבות וחשיבותן למבנה הפנים

אמנם סידור הגבות מושפע לא אחת מטרנדים ואופנות תקופתיות, כאשר בתקופות מסוימות בלטו הגבות המעוגלות והדקיקות, בהמשך החליפו אותן הגבות המשולשות והמופתעות וגם ההתייחסות לעובי הגבה זכתה לשדרוג כאשר מטמיעי הטרנדים קבעו כי דק זה לא בהכרח יפה.

מעבר לאופנה החולפת שמשפיעה גם על עולם עיצוב הגבה, חשוב אף יותר להתאים את הגבה למבנה הפנים. הפנים הם כרטיס הביקור אשר הצגתו יוצרת רושם ראשוני, ועיצוב גבות מתאים יסייע ביצירת מראה פנים רך, סימטרי ונעים לעין.

עיצוב גבות על פי מבנה הפנים- סוגים

כאמור, השפעת עיצוב הגבות היא מכרעת, וישנה חשיבות גדולה לא רק לסידור הגבות, אלא בעיקר לבחירה בקו עיצובי אשר מותאם למראה הפנים.

מספר סוגים של מבני פנים וסוג עיצוב הגבות הרצוי להם:

פנים עגלגלות- פנים עגלגלות יראו סגורות בעיצוב גבה עגול, אך יזכו למראה מאוזן יותר באמצעות עיצוב גבות ישרות אשר מעניקות הארכה מסוימת לצדי הפנים ושוברות את המראה הילדותי.

פנים מוארכות- פנים מוארכות יזכו לעידון ולאיזון באמצעות גבות בעלות קימור קל וסגירה עגולה, שתביא לריכוך המראה.

מצח רחב- בעבור נשים בעלות מצח רחב ושטח פנים רב מוטב לעצב גבות משולשות בזווית שאינה חדה יתר על המידה, תוך משיכה של הגבה כלפי מעלה.

בעבור כל סוגי מבנה הפנים חשוב ליצור גבות סימטריות, מלאות ואחידות. גבה קצרה יותר, האטה בצמיחה, הקרחה, כל אלו יביאו ליצירת מראה לא מאוזן, מבוגר, עייף ולא בריא.

כאשר הגבה הטבעית חסרה ואינה מאפשרת את עיצוב הגבות הרצוי והמותאם למבנה הפנים, ניתן לבצע השלמה באמצעות איפור קבוע, בשיטת השערה.

באמצעות שיטה זו מוזרק פיגמנט ייחודי לשכבת הדרמיס העליון של העור, כאשר הפיגמנט מוזרק במספר רב של נקודות ויוצר הדמיה ויזואלית של זקיקי שיער חדשים, אשר משתלבים בשיער הגבה הקיים ומספקים מראה טבעי.

 

 

איפור קבוע

 

נשים רבות חשות משועבדות לפעולות הטיפוח היומי, בראשן האיפור, תהליך שגוזל זמן מדי בוקר ומדי ערב, ועם זאת מסייע בשיפור המראה החיצוני, בהדגשת היתרונות הטבעיים ובתרומתו לביטחון העצמי.

טכנולוגיות חדשניות ופיתוח של חומרים מתקדמים, על בסיס טבעי ובטוחים, מאפשרים כיום יצירה של מראה איפור קבוע, עדין ומרשים, שיספק את כל היתרונות הללו, ללא הצורך היומי בהתעסקות באיפור ובהסרתו.

איפור קבוע שיטת הטיפול

איפור קבוע מתבצע כאשר פיגמנט טבעי מוחדר לחלקים שונים בפנים, ומותיר אלמנט של צבע רצוי, אשר נותר לתקופה ארוכה. החדרת הפיגמנט מתבצעת באמצעות מחטים עדינות באורכים שונים, כאשר אורך המחט ועומק החדירה שלה אל העור, קובעות הן את מינון הצבע והדומיננטיות שלו, והן את אורך חיי האיפור עד לדהייה שלו.

אזורי הטיפול

אזורי הטיפול הפופולריים בתחום האיפור הקבוע הם העיניים- הזרקת אייליינר קבוע, השפתיים- הזרקה ומילוי של צבע ותיחום בשפתיים, גבות- מילוי והדגשה בשיטת השערה, והללות נוספות על פי צורך והעדפה.

אלרגיה ורגישות

מרבית הנשים אינן מגלות תופעה אלרגית לחומרים ולפיגמנטים שמוזרקים לעור במהלך הטיפול, אולם על מנת להימנע מסיכון מיור ומתגובה אלרגית קשה ותוצאות בלתי הפיכות, חשוב לבצע בטרם תחילת הטיפול טסט לאלרגיה- הזרקה ראשונית של מעט חומר אל מאחורי האוזן, בנקודה מוסתרת, לבחינת התגובה. רק במידה והטסט עובר ללא כל תופעות לוואי או תגובה אלרגית- ניתן להמשיך בטיפול.

כמו כן חשוב לוודא כי המכון הטיפולי עובד עם חומרים מורשים בלבד. מומלץ לבחור בחומרים על בסיס מים המועשרים במינרליים.

ביו יתרונות האיפור הקבוע

  • מראה מטופח דרך קבע
  • חיסכון בזמן
  • חיסכון בעלויות תכשירי איפור
  • טשטוש צלקות ופגמים בעור

חסרונות האיפור הקבוע

  • מראה אחיד לתקופה ארוכה ללא יכולת שינוי.
  • תהליך טיפולי שעשוי לארוך מספר רב של טיפולים- בהתאם לצורך.

 

בחירה במכון טיפולי ובגורם מקצועי מוביל תבטיח מראה אסתטי, רצוי ונעים לעין, כאשר מומלץ לבחור בגוונים אשר באים להדגיש את המראה הטבעי ואינם דומיננטיים יתר על המידה. טיפול מקצועי במקום אשר מקפיד על סטריליות ועבודה על פי הנחיות, לצד מכשור מתקדם וחומרים מורשים ואיכותיים בלבד, יצמצם באופן משמעותי את הסיכונים והחששות. חשוב לבצע תיאום ציפיות מוקדם, בנוגע לצבעים, לרמת ההדגשה ולמראה הרצוי- במטרה לזכות במראה טבעי ומרשים, לאורך זמן.

 

 

שיטת השערה

 

שיטת השערה היא שיטה מוכרת בישראל כעשור, ונשענת על טכנולוגיות חדשניות מכשור מתקדם וחומרי הזרקה איכותיים. במסגרת שיטת השערה ניתן לבצע מילוי חלקי או מלא לגבות דלילות, מצולקות, קרחות בגבות, ושאר תחלואות שיוצרות מראה גבה מבוגר, נפול, עייף ולא בריא. בעוד שבעבר נהוג היה לבצע הזרקת אחידה של פיגמנט, מה שיצר קעקוע בתצורת גבה, שיטת השערה מתבצעת תוך החדרת פיגמנט נקודתית במספר רב של נקודות, ומדמה למעשה את מראה הגבה הטבעית.

שיטת השערה יוצרת הדמיית זקיקי שיער על העור, באמצעות ידית הזרקה חדשנית אליה המפעילה מחטים חד פעמיות ומיקרו דקיקות. המחטים מגיעות בשלל צורות וגבהים שונים, החל מ-3 מחטים לידית ועד ל 21 מחטים בידית. המחטים השונות מאפשרות יצירת הדמיה בהתאם לעובי השערה וכיוון הצמיחה.

למי מתאימה שיטת השערה בגבות?

לפני הכל נשבור סטיגמה ידועה: מילוי גבות בשיטת השערה יכול להתאים לנשים ולגברים כאחד. בשל ההבדלים ההורמונליים גברים פחות סובלים מדילול שיער, בגבות ובכלל, אולם במקרה הצורך השיטה מתאימה ומספקת מענה לכל מי שסובל ממראה גבות נפול, גבות דלילות וחסרות חיות, גבות לא סימטריות, הקרחה בגבות וחוסר יכולת ליצור מסגרת אסתטית ומרשימה לפנים באמצעות הגבות.

שיטת השערה עושה שימוש בשיר הגבה הקיים ומוסיפה עליו באמצעות החדרת פיגמנט בצבע זהה, מה שיוצר את המראה הטבעי והמרשים.

כמה זמן אורך הטיפול?

מילוי גבות בשיטת השערה אורך לרוב כשני מפגשים טיפוליים, כאשר כל טיפול יארך כשעתיים ועד שלוש שעות. לאלה יקדים מפגש תשאול, תיאום ציפיות ותכנון שיטת הפעולה, שיבטיח הדמיה אופטימלית והתאמה לרצון ולצורך של המטופל/ת.

זמן הטיפול עשוי להשתנות בין מטופלים שונים בהתאם לעובי הגבה הקיים, לתוצאה הרצויה, לצבע העור ולצבע השיער, לצפיפות ולאלמנטים אחרים.

האם זה כואב?

שיטת השערה מתבצעת באמצעות החדרת הפיגמנט על ידי מכשיר חשמלי אל שכבת העור. מטבע הדברים צפויה רגישות מקומית, אולם הטיפול מתבצע על פי צורך במריחת משחת אלחוש היוצרת תחושת נימול והרדמה מקומית, ואינו כרוך בכאב, כי אם באי נוחות קלה בלבד.

לאחר הטיפול תיתכן רגישות מקומית, וצורך בקירור האזור באמצעות משחה מתאימה, אולם מדובר ברגישות מקומית בלבד, ואין כל צורך בתקופת החלמה.

האם כל אחת יכולה לעשות את הטיפול?

טיפול ומילוי גבות באמצעות שיטת השערה הוא אינו טיפול פולשני, ואין בו כל גורם של סכנה. יחד עם זאת, מדובר בטיפול שעשוי לעורר רגישות ותגובה אלרגית ועל כן בעלי רגישויות ומחלות דוגמת הרפס כרוני, סוכרת, בעלי מחלות עור ו/או נוטלי מדללי דם, נדרשים לייעוץ מוקדם ולאישור הרופא המטפל. במקרים מסוימים בעבור אלה יידרש טיפול תרופתי מוקדם בטרם ביצוע הטיפול.

חשוב לעדכן את הגורם המבצע בנוגע לכל רגישות, תרופות קבועות, אלרגיה או חולי בטרם ביצוע הטיפול.

 

Toggle 1

Toggle Content goes here

Toggle 2

Toggle Content goes here

 

 

 

 

 

 

עיצוב גבות בשיטת השערה

 

פתרונות למילוי ולחידוש מראה הגבות קיימים בענף האסתטיקה מזה שנים, כאשר הפופולריים והבולטים שבין הפתרונות הללו הם שיטת מיקרובליידינג ושיטת השערה. על פניו מדובר בשתי שיטות דומות במיוחד, כאשר בשתיהן המטרה היא מילוי, הרמה, חידוש ויצירת מסגרת לפנים באמצעות עיצוב מחדש של הגבה.

שתי השיטות מיועדות עבר בעלות גבות דלילות, קרחות בגבות, חוסר סימטריה, ותחלואות אחרות של הגבה. שתי השיטות הן שיטות מילוי של הגבה, אשר מסתייעות בשיער הטבעי, ובאמצעות הזרקה עדינה של פיגמנט בצבע זהה, היוצר הדמיה של זקיק שערה, ומספק מראה גבה עשירה ומלאה.

ההבדל היחיד הוא למעשה במכשיר, כאשר בשיטת השערה מדובר במכשיר הפועל על אנרגיה חשמלית, ובשיטת המיקרובליידינג במכשיר ידני. לעור דקיק ורגיש ולטיפול נקודתי בלבד השיטה הידנית עשויה להיות מתאימה יותר, בעוד שמילוי מלא של הגבה וצורך מקיף יותר- ימצא מענה באמצעות המכשיר החשמלי אתו מתבצעת ההחדרה בטיפול בשיטת השערה.

 

כמה זמן אורך הטיפול בשיטת השערה?

בשתי השיטות נדרשים בממוצע שני מפגשים לצורך מילוי הגבה והגעה לתוצאה הרצויה, וזאת לאחר מפגש שיכלול תשאול רפואי, בדיקה, תכנון והדמיה. זמן הטיפול עשוי להשתנות בהתאם לצרכי המטופל/ת, כמו גם כמות הטיפולים. במקרים ייחודיים ידרשו שלושה מפגשים, ליצירת התוצאה והמראה אופטימלי.

האם הטיפול כואב?

החדרת הפיגמנט לעור בשיטת השערה אינו מתבצע בדרכים פולשניות, וחודר לשכבה שטחית יחסית של העור,  ועל כן אינו כרוך בכאב. יחד עם זאת, תיתכן רגישות מקומית, עקצוץ ואף תחושת אי נוחות, בעת ביצוע הטיפול ובשעות שלאחריו. במעמד הטיפול ניתן לעשות שימוש במשחות מאלחשות להקלה, ועם סיום הטיפול במשחות מקררות בעלות אחוזי שומן ולחות גבוהים, שגם מקלים על הרגישות וגם מסייעים בספיגת הפיגמנט בעור בצורה מיטבית.

לכמה זמן זה מחזיק?

בשונה מקעקוע, בו מוזרק הפיגמנט אל עומק שכבות העור, החדרת הפיגמנט בעת מילוי גבה בשיטת השערה ובשיטת המיקרובליידינג היא החדרה על גבי הדרמיס העליון בלבד. תאים אלו נוטים להתחלף לחלוטין מדי כשלוש ועד חמש שנים, התקופה בה תיעלם תוצאת הטיפול לחלוטין. עם זאת, כבר אחרי כשמונה חודשים עד שנה, בעקבות התחדשות חלק מן התאים, ניתן יהיה לראות ירידה באיכות ובמראה, דהייה של הצבע, ויעלה הצורך בחידוש הטיפול.

חשוב לבצע את הטיפול אל מול קוסמטיקאית מיומנת ומוסמכת, בעלת היכרות עם שתי השיטות, ויכולת לבצע את ההתאמה המיטבית לעור המטופל/ת ולצרכי הגבה.

 

אם גם את רוצה כל בוקר לקום, להסתכל במראה ולהתפעל מגבות מושלמות ,
מעוניינת ביעוץ ראשוני ללא עלות?
צרי איתי קשר לתיאום 0545915113 אפרת ❤